TEN RENGİNE UYGUN ŞAL SEÇİMİ

On In Blog Yazıları

Ten Rengine Uygun Şal Seçimi

Giyim, görünümünüzün en önemli bileşenlerinden biridir ve olumlu bir etki bırakmak için son derece önemlidir. Bu nedenle, kıyafet ve aksesuar gibi ürünler için alışveriş yaparken yaptığınız seçimlere dikkat etmeniz gerekir. Öte yandan şal, tesettürlü bayanın görünümünü etkileyen ve tamamlayan en önemli öğedir. Şal seçiminde genellikle desenler, moda trendleri ve kıyafetlerle olan uyum göz önünde bulundurulur. Ten rengi çok önemsenmese de aslında şal seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir faktördür.

Cilt tonunuza uygun bir şal seçmek görünümünüzü olumlu yönde etkileyebilir. Kendinize uygun kıyafetler ve renkler giymeniz kendinize olan güveninizi tazeleyecektir. Böylece birçok farklı rengi deneyebilir ve hangisinin size en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Bu yazımızda ten rengine uygun şal seçimi sorusuna cevap vereceğiz

 

Şalın Ten Rengi ile Uyumlu Olması Neden Önemlidir

Aksesuar ve kıyafet seçimlerinizin birbiriyle uyumlu olması kendinizi harika hissetmenizi sağlar. Çok beğendiğiniz bir şal aldığınızda neden size uygun olmadığını sorgulayabilirsiniz. Sebebi ise ten rengine uygun şal seçiminin olmamasıdır.

Ten rengi ve makyajın şala kattığı güzellik göz ardı edilemez. Makyajınız, teninize uygun ürünler ve nereye gittiğiniz şalın sizi ne kadar iyi tamamlayacağının göstergeleridir. Kullanacağınız şal modeli size farklı gelebilir ve başka bir kadında farklı görünebilir. Bu yüzden cilt tonunuzu bilmeli ve size en uygun renklerin bir listesini yapmalısınız.

Cilt Alt Tonunu Belirleme

Cilt Tonunu Belirleme Cilt tonunuza uygun şal seçimi doğru şal seçiminde son derece önemlidir. Cilt alt tonları, açık, orta ve koyu olarak bilinen cilt tonlarından farklıdır. Üç tip cilt alt tonu vardır: soğuk, sıcak ve nötr. Soğuk alt tonlu kişilerin ciltlerinin altında daha fazla pembe pigment bulunur. Sıcak alt tonlu kişilerde cilt altındaki pigment sarıdır. Nötr, en az görülen cilt alt tonudur ve her iki kategoriye de girmeyen cildi içerir. Cilt alt tonunuzu belirlemek, sizin için en iyi rengin hangisi olduğuna karar vermede çok önemlidir. Cilt alt tonunuzu bilerek kıyafet ve şal alışverişlerinizde doğru renk seçimlerini yapabilirsiniz.

 

Cilt alt tonlarını belirlemek için kullanabileceğiniz ilk yöntem damar kontrolüdür. Doğal ışık altında bileğin iç kısmındaki damarları gözlemleyin. Damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk alt tona sahipsiniz, yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsiniz, yeşil ve mavi görünüyorsa nötr alt tona sahipsiniz. Beyaz kağıt testi, deneyebileceğiniz başka bir yöntemdir. Doğal ışıkta bir aynanın önünde durun ve yüzünüze bir parça beyaz kağıt yapıştırın. Teniniz kağıda göre sarımsı görünüyorsa sıcak alt tonlu, pembe veya mavi-kırmızı görünüyorsa soğuk alt tonlu, sarı veya pembelerden birini göremeseniz bile Tint, aynı zamanda şu anlama gelir: nötr alt tonlara sahipsin.

 

1. Sıcak Ton

Sıcak tonlu biriyseniz, ten renginize uygun bir şal seçmek için turuncu, kırmızı, mercan veya bal gibi sıcak tonları tercih edebilirsiniz. Mavi soğuk bir renk olduğu için sıcak alt tonlu insanlar için biraz zor olabilir. Yani mavinin tonlarında bir şal istiyorsanız turkuaz, mavi ve yeşilin karışımını tercih edebilirsiniz.

Şalların daha açık tonlarını tercih etmek istiyorsanız krem tonlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca açık kahverengi de çok iyi bir seçimdir. Mavi ve pastel renkler, sıcak tonlu insanların sevmemesi gereken renklerdir. Bu nedenle şalları bu renklerde seçmemekte fayda var. Yine de soğuk tonlu şallar almak istiyorsanız zeytin yeşili ve orkide gibi diğer soğuk tonlara göre daha sıcak tutan düz şal gibi renkli şallar sizin için daha uygun olacaktır.

2. Soğuk Ton

Soğuk tonlu kişiler ten rengine uygun bir şal seçerken daha parlak renkleri tercih edebilirler. Mor, zümrüt yeşili, macenta, kiraz kırmızısı, leylak, parlak mavi ve kırmızı gibi canlı renkler, soğuk cilt tonları için mükemmeldir. Mavi ve beyaz, soğuk tonlu kişilerin rahatlıkla kullanabileceği diğer renklerdir. Her ten rengine uygun şal modellerinin bulunduğu Asilada ‘da birbirinden güzel mavi şalları bulabilirsiniz.

Pastel renkler, siyah, lacivert, gri ve beyaz da soğuk ten rengine sahip kişilerin tercih ettiği renklerdir. Nude, sarı ve portakal gibi sıcak renkler, soğuk ten rengine sahip kişilerin kullanmaması gereken renklerden bazılarıdır.

3. Nötr Ton

Ten rengine uygun bir pelerin seçerken, nötr tonlu insanlar aşırı canlı olmadıkları sürece sıcak veya soğuk tonları tercih edebilirler. Kuru gül, bej, ten rengi, gri veya lacivert kullanabileceğiniz tüm renklerdir. Kırmızı gibi parlak bir renk düşünüyorsanız, biraz daha yumuşak bir kırmızı deneyebilirsiniz.

 

En çok satanlar

Menu
Whatsapp
Canlı Destek
Merhaba , size nasıl yardımcı olabiliriz ?