Asilada Affiliate Programı Nedir ?

Asilada Affiliate Programı, takipçilerinle paylaştığın sevdiğin ürünleri sosyal medya kanallarında paylaşarak ve senin linkin aracılığıyla Asilada’dan yapılan satın alımlardan komisyon kazandığın bir gelir ortaklığı modelidir.

Affiliate Komisyon Oranları

Komisyon sistemimizde, bağlantı üzerinden gelir elde edebilirsin. Oluşturduğun linki yayınladıktan sonra takipçilerin senin bağlantına tıklayarak siteye gelirse ve bu bağlantı üzerinden ürün satın alırlarsa, güncel satış fiyatı üzerinden komisyon kazanırsın. Komisyon oranlarını Influencer panelinde bulabilirsin. 

Komisyonlu Marka İş Birliği modelimiz, Asilada ile iş birliği yaparak kazancını artırmanı sağlayan bir sistemdir. Bu modelde Influencer diledikleri ürünü veya ürün kategori sayfasını paylaşabilir ve gelir elde edebilirsin. Bu çalışma modelinin komisyon oranlarına Affiliate Paneli > komisyonlar sekmesinden erişebilirsin.

Asilada Affiliate Kupon Sistemi

Sosyal medya hesaplarında paylaştığın linklere tıklayarak satın alan müşteriler üzerinden komisyon kazanırsın. Fakat burada influencer’ların en çok şikayet ettiği ve hoşuna gitmeyen durum ise link dışı tıklamalar. Örneğin siteye direk gelip yapılan alışverişler.

Biz Asilada ailesi olarak buna bir çözüm bulduk. Size özel bir kupon kodu oluşturuyoruz. Kupon kodu kullandığı zaman sizin linke tıklanmamış olsa bile o alışverişin komisyonu tamamen size ait olacak. 

Performans Raporları ve Sistem Detayları

Ölçülebilir bir yapı kullanıyoruz, bu sayede verilerini her zaman izleyebiliyoruz. Takip sistemimiz aracılığıyla günlük sonuçları Affiliate Paneli üzerinden sana aktarıyoruz. Buradaki sonuçları dikkatlice gözlemleyerek komisyon kazancını artırman için ipuçları yakalayabilirsin! Her gün, satış yapıldığında Influencer Paneli içinde bulunan “Raporlarım” bölümünden bir önceki günün performans verilerini inceleyebileceksin.

 
  • Takipçin senin bağlantına tıkladıktan sonra, farklı bir influencer bağlantısına, reklama veya Asilada’dan gelen bir bildirime tıklamadığı sürece 24 saat boyunca onu takip ediyoruz. Bağlantı üzerinden yapılan takip süresi 24 saattir
  • Alınan bağlantı üzerinden geri iade edilen ürünlerin bedeli, gelir ve toplam kazanç hesabından düşülerek panel raporuna yansıtılır.
  • Affiliate komisyon kazançları resmi olarak ürün bazlı uygulanan KDV oranları esas alınarak Influencer Paneli’ndeki cirona yansıtılır.

Fatura Süreçleri

Kazançlarını, haftalık bilgilendirme sonrasında faturalandırma işlemlerine geçerek bekliyoruz. Hakedişlerini ve fatura sürecinin güncel durumunu Affiliate Paneli > Ödemeler sekmesinden takip edebilir, haftalara göre buradan bilgi alabilirsin.”

 

Ödemen ise faturan Asilada tarafından işleme alındıktan sonra fatura tarihi baz alınarak, 7 günlük vadeyi takip eden ilk cuma günü yapılır. 

Örneğin ; Cumartesi günü bir link paylaştın , 1 hafta boyunca bu linkten elde ettiğin gelirler bir sonra ki cuma gününe kadar hesaplanır. Bu hesaplanan tarihten itibaren 7 günlük vadeyi takip eden ilk cuma günü ödemen yapılır. 

7 Günlük vadenin sebebi ise , teslim edilemeyen siparişler ve iade talebi oluşturulan siparişlerin komisyon kazançlarından düşülüp kesin ödenecek bakiyenin hesaplanması ile alakalıdır. 

Sorun, görüş ve önerilerin için bizimle hafta içi 08:30-17:00, hafta sonu ise 11:00-17:00 saatleri arasında Whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsin! 🙂