Şal ve Eşarp Arasındaki Farklar

On In Blog Yazıları

Şal ve Eşarp Arasındaki Farklar

Şal ve eşarplar kadınların en çok kullandığı aksesuarlardır. Modaya uygun renk, desen ve tasarımlara sahip eşarp ve şallar, kadınların seçim yapmasını biraz zorlaştırıyor. Bu durumda şal ile eşarp arasındaki fark akla gelmektedir.

Görünüş olarak birbirine çok benzeyen bu iki ürün arasında pek çok fark bulunmaktadır. Bu farklılıkları anladığınızda şal ve eşarp seçimi daha pratik olacaktır. Hatta kombinler doğru aksesuarlarla tamamlanarak bir adım öteye götürülebilir. Peki, şal ile fular arasındaki fark nedir?

Şalın Özellikleri

“Şal ile eşarp arasındaki fark nedir?” Sorusuna cevap vermeden önce şalın özellikleri hakkında detayları bilmek gerekir. Çünkü şallar yapı, form ve ölçü olarak eşarplardan tamamen farklıdır. Bu nedenle şalın özelliklerini bilmekte fayda var.

Şal, aksesuar olarak veya kışın soğuğa karşı koruma olarak kullanılabilir.
Pamuklu, ipekli, medine ipeği, caz, krep şal gibi birçok formda üretilmektedir.
Şallar dikdörtgen ve eşarplara göre daha uzun olduğu için vücudun birçok bölgesini kapatabilir. Bu da şal ve eşarp arasındaki farka dikkat çekiyor.
Elbiseleri vurgularken yün ve pamuktan yapılmış şal modelleri dikkat çekiyor.
Şal modelleri günümüz modasına göre üretilmektedir.
Herhangi bir şekle girmesi kolay olduğu için kullanımı kolaydır.
Şal, tarza, zevke ve ten rengine göre seçildiğinde kullanıcıyı genç ve modern gösterir.
Yukarıdaki özelliklerden yola çıkarak şalın hem rahat hem de şık bir aksesuar olduğu anlaşılabilir. Bu nedenle kadınların gardıroplarında çok fazla şal olması normaldir. Şal ve eşarp arasındaki fark, yukarıda belirtilen maddeler sayesinde daha iyi anlaşılabilir.

Şal ve Eşarp Arasındaki Farklar
Şal ve Eşarp Arasındaki Farklar

Eşarbın Özellikleri

“Şal ve Eşarp Arasındaki Fark” başlığına girmeden önce eşarpların özelliklerini anlamak gerekir. Kare kesim eşarp modelleri çeşitli özelliklere sahiptir. Bunlar:

Eşarp kare olduğu için bağlama yöntemi çok kısıtlıdır. Genel olarak, onu bağlamak için iki katman kullanılabilir.
Eşarp parlak ve canlı bir görünüme sahip olduğu için daha şık kıyafetlerle kombinlenebilir.
Başörtüsü dışında kolye, fular vb. aksesuar olarak da kullanılabilir.
Eşarp modelleri trend renk ve desenlerle karşımıza çıkabilmektedir. Bu eşarp modelleri yaz ve kış için tasarlandığından her sezon kombin yapılabilir. Böylece mevsime ve kombinine uygun bir eşarp giyerek şık bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Kombin yaparken yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurun ve şal ile eşarp arasındaki farkı kolayca görebilirsiniz.


Şal ve Eşarbın Farklı Yönleri

Şal ve eşarp arasındaki fark genellikle kadınlar tarafından tartışılır. Her iki ürünün kullanım amacı aynı olsa da bazı temel farklılıklar bulunmaktadır. Bunlar:

Eşarplar, klasik ve trend kombinlerin tamamlayıcısı olarak öne çıkarken, şallar daha sportif ve genç bir görünümü ön plana çıkarıyor.
Desenli veya desensiz eşarplar her zaman şıklık katar. Şallar ise birçok bağlama yöntemi sunsa da genel olarak spor bir görünüm sunuyor.
Şal kumaşı birçok form, yapı ve tasarımda yapılabilir. Eşarp tasarımları ve boyutları sınırlıdır.
Şal ve eşarp bu saydığımız unsurlar arasında farklılıklar olsa da genel olarak kadınlar tarafından tercih ediliyor.


Şal ve Eşarbın Benzer Yönleri

Şal ve eşarp arasında farklılıklar olsa da iki aksesuar arasında benzerlikler de bulunmaktadır. Sonuçta ikisinin de amacı belli. Şal ve eşarpları aksesuar olarak kullanmayı sevenler kombinlerine şık bir dokunuş katabilirler. Manevi yönü nedeniyle sevenler bu ürünleri başörtüsü için kullanırlar. Aynı zamanda şık bir görünüm için kombinlerini tamamlamak adına farklı tarzlarda şal ve eşarpları da gardıroplarına eklemişler.

Genel olarak konuşursak, her iki aksesuar da şık ve sportif bir kombinasyonu tamamlamaya yardımcı olur. Bu ürünler günümüzde birçok formda, kumaşta ve yapıda üretildiğinden her tarza dahil edilebilirler. Burada önemli olan şal veya eşarbın nasıl taşınacağıdır. Yani bazı kadınlar yüz şekli için eşarp takarken, bazıları da şal takar. Bunun için şal ya da eşarp seçerken yüz şekline göre seçim yapmak gerekir.


Şal Nasıl Kullanılır?

Şallar hemen hemen her kadının gardırobunda olması gereken bir aksesuardır. Kombini tamamladığı ve şık bir görünüme sahip olduğu için insanlar şal modelleri ile ilgilenmektedir. Hem maneviyat hem de aksesuar olarak kullanılabilen bu ürünler, pratiklik söz konusu olduğunda da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu bakımdan şal ve eşarp arasındaki fark anlaşılabilir.

Tek renkli şal stilleri, çok renkli veya desen kombinasyonlarında mevcuttur. Yani renkli ve canlı kombinler oluştururken tek renkli pelerinlere yönelebilirsiniz. Düz düz kıyafetlerle kombin yaparken biraz akışkanlık katmak için desenli bir şal tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kompozisyonda bütünlük sağlanabilir.


Eşarp Nasıl Kullanılır?

Eşarplar modaya uygun kadınların tercih ettiği aksesuarlardan biridir. Geleneksel kültür mirası olarak kabul edilen bu ürünler, modasını hiçbir zaman kaybetmeyecek, yeni renk ve tasarımlarıyla insanların ilgisini çekecektir. Eşarplar günlük hayatta özellikle özel günlerde ve ofis hayatında da kullanılabilir.

Monokrom eşarp modelleri hem desenli hem de sade kıyafetlerle, desenli eşarplar ise sadece monokrom ayrımlarla kullanılabiliyor. Renkli ve desenli eşarp modelleri ise kombine şık bir dokunuş katıyor. Bu nedenle her zaman eşarp stilini kullanmanız önerilir.

Asilada’da farklı renk ve modellerde kaliteli şal ve eşarplar arasından seçim yapabilir, günün her saatinde şık kalabilirsiniz.


Daha fazla eşarp ve şal modelleri için bizi INSTAGRAM hesabımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Siz de sitemizin içerisinde ki şal ve eşarplara aşağıda ki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz 

https://asilada.com/urun-kategori/esarp-modelleri/

En çok satanlar

Menu
Whatsapp
Canlı Destek
Merhaba , size nasıl yardımcı olabiliriz ?